موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش:

یخچال فریزر

یخچال دستگاهی می باشد که در زندگی تمام انسان های روی کره زمین وجود دارد. یخچال دستگاه خنک نگهدار مواد غذایی و آشامیدنی می باشد. فریزر هم مختص فریزر  کردن یا منجمد نمودن مواد غذایی یا آشامیدنی می باشد. امروز یخچال و فریزر  باهم و در یک محصول به نام یخچال فریزر ارائه می شود.

یخچال  ها در قدیم و در ابتدا دارای بسیار شکل ساده و طراحی ناپسند بودند. به  مرور زمان که تکنولوژی پیشرفت کرد یخچال ها دارای شکل ها و طرح های ویژه ای  شدند. به گونه ای که امروزه انواع مدل های:

  • ساید بای ساید
  • فرنچ فور(4) یا درب فرانسوی
  • فریزر بالا یا فریزر پایین
  • معمولی

در بازار موجود می  باشد. در سال2018 شرکت سامسونگ از مدل یخچال Family Hub یخچال ساید بای  ساید خود رونمایی کرد. این یخچال به هوش مصنوعی مجهز است و برای هر یک از  اعضای خانواده می تواند یک برنامه رژیمی خاصی را تنظیم نماید.

 یخچال‌  های خانگی ، فریزر ، یخچال‌های ویترینی و همچنین تمامی وسایل سردکننده ،  ساختمان مشابه دارند، و سیستم کار آنها یکسان است. یک یخچال نسبت به بعضی  از لوازم برقی خانگی ، مانند سـماور و بخاری برقی ، از پیچیدگی بیشتری  برخوردار است. به همین دلیل اجزای تشکیل دهنده یخچال را به دو دسته مکانیکی  و الکتریکی تقسیم می‌کنند.